MESOTHERM

 

To najnowsza, ekskluzywna oraz zaawansowana technologicznie metoda odnowy skóry, aktywnego odmładzania oraz spektakularnej poprawy jej kondycji! Innowacyjnością urządzenia jest radiofrekwencja igłowa - jednoczesne połączenie mechanicznego mikronakłuwania, monopolarnej fali radiowej oraz vacuum. 

Badania kliniczne potwierdzają, że połączenie tych technologii jest obecnie najskuteczniejszą terapią regeneracyjną i odnawiającą wszystkich typów skór, w szczególności wymagających intensywnej terapii przeciwstarzeniowej. Urządzenie MesoTherm posiada europejski certyfikat medyczny CE.  

Jest to metoda, która sprzyja rewolucyjnemu procesowi silnej regeneracji i odnowy skóry. Zabieg z powodzeniem leczy szereg zmian i zaburzeń na skórze twarzy i ciała, jak: lifting skór dojrzałych, zaburzenia złuszczania naskórka, nadmierne rogowacenie, łojotok, poszerzone ujścia gruczołów, łojowych, trądzik, przyspieszone procesy starzenia, zwiotczenie skóry, fotostarzenie, zaburzenia na tle melaninowym (przebarwienia), blizny (również potrądzikowe i zanikowe), rozstępy.  

 

Procedura Abralase: złuszczanie + laser biostymulacyjn.

Mikrocząsteczki tlenku glinu zostają podane na powierzchnię skóry przez sterylną głowicę. Kiedy strumień cząsteczek uderzy o powierzchnię skóry, zostaje natychmiast zassany z powrotem do urządzenia wraz z martwymi komórkami naskórka. W tym samym czasie laser diodowy emituje podczerwień, zdolną wnikać głęboko w tkanki skóry. Energia lasera jest pochłaniana przez cytochromy znajdujące się w tkankach. W mitochondriach poszczególnych komórek energia świetlna jest przekształcana w energię komórkową. Jednocześnie dzięki przepływowi światła zwiększa się przepuszczalność błony komórkowej keratynocytów, lepszym odżywieniem, poprawą pracy i normalizacją obrotu komórkowego (szybszą produkcją nowych komórek naskórka). System mikrodermabrazji, obecny w aparacie Mesotherm, można stosować przy wszystkich fototypiach skory, w tym fototypiach IV, V i VI, dla których niewskazane jest wykonywanie peelingow chemicznych oraz laserowego resurfacingu.  

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji MesoTherm:

Koloidy (bliznowce), opryszczka w fazie aktywnej, trądzik ropny w fazie aktywnej, chirurgia twarzy do 2 miesięcy przed rozpoczęciem leczenia.  

Działania niepożądane:

Lekki rumień, uczucie kłucia w trakcie terapii. 

 

Procedura Tightening / ujędrnianie: radiofrekwencja igłowa z vacuum.

W tej części zabiegu wykorzystywane jest połączenie fali radiowej monopolarnej, mikronakłuwania specjalną głowicą z mikroigłami, oraz pulsacyjnego masażu próżniowego. Podczas zabiegu skóra jest zasysana do wnętrza specjalnie zaprojektowanej głowicy przez działanie próżni. W tym momencie emitowana jest fala radiowa. Głębokie ciepło diatermii powoduje skurcz i regenerację włókien kolagenowych. Efektem długoterminowym wywołanym przez głębokie ogrzewanie, jest stymulacja fibroblastów do produkcji nowego kolagenu, z późniejszym efektem remodelingu twarzy i ciała. Jednocześnie mikroigły wytwarzają w skórze setki mikrokanałów. Mikronakłucia przyczyniają się do neokolagenezy - produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze właściwej poprzez mikrouszkodzenia naczyń włosowatych; mikrozakrzepy są najlepszym środowiskiem dla tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Efektem końcowym jest znaczny i długotrwały lifting twarzy i ujędrnienie ciała, zmniejszenie głębokości zmarszczek i widoczna poprawa w przypadku cellulitu. 

Przeciwwskazania:

Ciąża i karmienie piersią, neoplazja, leczenie lekami przeciwzakrzepowymi, zaburzenia autoimmunologiczne, rozrusznik serca oraz metalowe implanty w strefie objętej zabiegiem. 

Skutki uboczne:

Obrzęk, rumień. 

 

Procedura Mesoskin: elektroporacja (mezoterapia bezigłowa) połączona z infuzją tlenową.

W ostatniej fazie zabiegu, wykorzystując zjawisko elektroporacji, koncentrujemy się na utworzeniu w skórze kanałów jonowych, które pozwolą na penetrację w tkankach odpowiednich rodzajów serum, zawierających stężone witaminy, aminokwasy, makro- i mikroelementy. Zastosowanie aktywnego tlenu zwiększa dotlenienie, odżywienie skóry i przyspiesza procesy regeneracji skóry. Po elektroporacji i infuzji tlenowej terapeuta zaaplikuje odpowiednią maskę kojącą, a następnie nałoży krem ochronny z filtrami UV.  

Przeciwwskazania: 

Neoplazja, rozrusznik serca.  

Skutki uboczne: 

Rzadko nieznaczny rumień, lekki dyskomfort w trakcie leczenia.

 

Bezpośrednio po zabiegu możliwy jest rumień i obrzęk. Stan ten trwa zwykle kilka godzin, a uczucie lekkiej nadwrażliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu. Efekty zabiegu MesoTherm będą widoczne bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Natomiast dla osiągnięcia maksymalnych rezultatów zalecamy serię około 3 zabiegów w serii.