karboksyterapia

 

Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboxyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia. 

 

JAK DZIAŁA KARBOXYTERAPIA?

Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę, w związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen. Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia dwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboxykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.

 

NA JAKICH OKOLICACH MOŻE BYĆ WYKONANY ZABIEG KARBOKSYTERAPII? 

Okolica oczu  – kurze łapki,  redukcja cieni pod oczami, przepukliny tłuszczowe pod dolna powieką, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek.

Twarzy, szyja, dekolt – redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia.

Podbródek – redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu.

Owłosiona skóra głowy – wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu.

Brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki – redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu.

Dłonie – regeneracja skóry i poprawa kolorytu.

Blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów.